خانقاه دراویش بروجرددراویش،که خیلی ارادت و علاقه به حضرت علی(ع) نشون میدن،یه کارهایی میکنن که شیطان بهشون احسنت و صدباریک الله میگه.

یکی از کارهایی که اونها انجام میدن اینه که به مسجد نمیرن. اونها مکانی دارن که توی اون عبادت میکنن و در اصل اسمش"خانقاه" هست. اما چون توی جمهوری اسلامی،اونها نمیتونن از این اسم استفاده کنن،اسم حسینه رو بر روی خانقاه خودشون میذارن.

معمولا(نه همه)دراویش مسجد نمیرن و نماز هم توی اون خانقاهی که دارن، میخونن. وقتی هم که ازشون می پرسی و میگی چرا مسجد نمیری میگن:«من مسجد نمیرم چون فلان است و بهمان است و ...» و دلایل واهی و مزخرفی رو عنوان میکنن. اما محکم ترین و قاطع ترین دلیلی که من تا حالبا ازشون شنیدم دلیلیه که الان میخوام براتون بگم و اگه کسی اطلاع و آگاهی نداشته باشه،به راحتی گول اونها رو میخوره و حرف اونها رو می پذیره.!!!

اونا میگن:

«پیامبر ما(پیامبر اسلام) عرب بوده و چون ایشون عرب بوده،خدا هم توی قرآن به زبان عربی صحبت کرده و از لفظ "مسجد" استفاده کرده و مسجد اسم مکان است و به معنای محل سجده است.

و ما هم توی این خانقاه(حسینیه) سجده میکنیم و نماز میخونیم. پس اینجا هم مسجده!!!!!!!!!»

حالا در نظر بگیرید که اگه کسی باشه که توانایی جواب دادن به این حرف اونها رو نداشته باشه،ممکنه براحتی گمراه بشه و حرف اونها رو قبول کنه اما الان با یه دلیل محکم فرق مسجد و حسینیه رو بهتون نشون میدم.


وقتی ازشون(از دراویش) می پرسیم و میگم اگه کسی محتلم یا جُنُب باشه،میتونه وارد حسینیه بشه؟؟؟؟ میگن: بله! میتونه!

باز می پرسیم: اگه همین فرد محتلم یا جُنُب،بخواد وارد مسجد بشه،میتونه یا نه؟؟؟

در جواب میگن: نه!!!!

میگیم: اینه فرق مسجد و حسینیه!! که فرد جنب یا حائض میتونه وارد حسینیه بشه اما مسجد جاییه که بقدری حرمت داره که فرد جنب یا حائض،نمیتونه وارد اونجا بشه.

و اینجاست که اونها دیگه دلیلی ندارن!!!!!


بله عزیزان!

فرقه ی ضاله و گمراه دراویش از جمله فرقه های خطرناکی هست که با کمک کردن به فقراء،برخورد خوب و ... درصدد جذب افراد ناآگاه به این فرقه هست.

پس بیشتر مواظب باشیم و برادران دینیمون رو کمک کنیم که نکنه گرفتار این فرقه ی ضاله بشن.!!!

قرآن کریم میفرماید: «وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَر‏»توبه-71

یعنی:«و مردان مومن و زنان مومن،بعضیشان یاور بعضی دیگرن(در ایمان و دینداری). امر به معروف و نهی از منکر میکنند.»

این آیه نشون میده که ما باید نسبت به سرنوشت برادران دینیمون وظیفه شناس بوده و نذاریم که اونها در راه ها و مسیر های انحرافی قرار بگیرن و گمراه بشن.


والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ شنبه 23 اسفند‌ماه سال 1393 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,