شهید بهشتیشاید تا حالا در مورد برخی از کرامات و مقامات بزرگان و اولیاء الهی شنیده باشید.

اما بد نیست یه ماجرا قشنگ براتون بگم و بعدش بریم سراغ اینکه چطوری میشه چشم و گوش برزخی داشت و به اون مقامات رسید.

یکی از بازماندگان حادثه انفجار هفتم تیرماه که منجر به شهادت شهید بهشتی و 72 تن از همراهان ایشون شد یه خاطره جالبی رو بیان میکرد و میگفت: اون روز شهید بهشتی داشت برای بقیه حرف میزد!

یک یکدفعه،شهید بهشتی در خطاب به بقیه گفت:«بوی بهشت میآد! شما هم حس میکنید؟»

وقتی شهید بهشتی اینو گفت،ناگهان بمب منفجر شد و اون واقعه دردناک رخ داد!

یه کسایی هستن که در موقع حیاتشون به چنان مقامی از قرب خدا میرسن که خدا به اونها چشم و گوش برزخی میده و اونها میتونن چیزهایی رو ببینن و بشنون که دیگران از شنیدن اونها عاجزن!

قرآن کریم برای داشتن چشم و گوش برزخی یه راهکار ارئه میکنه.

البته دو نکته رو باید خدمتتون عرض کنم:

نکته اول اینکه قرآن به دنبال این نیست که به بندگان بگه که خوب باشید تا به چشم برزخی برسید و دست پیداکنید.

بلکه قرآن به دنبال اینکه که انسان رو به کمالات بالاتری برسونه و در این بین هم کمک ها و امتیازاتی به انسان میده که میتونه یکیش همین چشم و گوش برزخی باشه. پس نباید اصل مطلب رو فدای حاشیه ها کرد.


نکته دوم اینکه وقتی حرف از چشم و گوش برزخی میکنیم منظورمون هر نوع دخل و تصرفی فراتر از دخل و تصرف های مادی موجود در این دنیاست و صرفا این تسلط ها محدود به چشم و گوش نیست.


قرآن میگه داشتن چشم برزخی،مستلزم داشتن یه چیزه و اون یک چیز هم داشتن «یقین» هست.

«وَ اعْبُدْ رَبَّکَ حَتَّى یَأْتِیَکَ الْیَقینُ» حجر-99

یعنی:«وعبادت کن پروردگارت را تا به یقین برسی» . یقین در اینجا به معنای مرگ هست یعنی عبادت تنها در لحظه ای از انسان ساقط میشه که بمیره.

و اون موقع هست که انسان با مرگ خودش،ملائک،عالم غیر مادی،و سایر چیزهای دیگه ای که یقین اون رو به خداوند متعال بیشتر میکنه،رو می بینه.

و کسی هم که به یقین برسه به مرتبه ای رسیده که انگار داره همه ی این چیزا رو می بینه ولو اینکه هنوز در دنیای مادی باشه!

حضرت علی(ع) میگه: اگه پرده های غیب از جلوی چشمان من کنار بره،ذره ای بر یقین من افزوده نمیشه.

این جمله یعنی اینکه من در این دنیا هم در نهایت و اوج یقین هستم و بودن یا نبودن پرده های غیب ذره ای برای من تفاوت نمیکنه!


خوب! حالا در نظر بگیرید که یک انسان چطوری میتونه به یقین برسه؟؟؟

باز قرآن یه راهکار برای رسیدن به یقین بیان میکنه و اونم تقواست!

یعنی میگه اگه تو تقوا داشته باشی و گناه نکنی و واجباتت رو انجام بدی در مرتبه ی یقین به خدا هستی و اینجاست که میتونه با این یقین خودت به چشم و گوش برزخی برسی!


اما نکته مهم اینه که اگه مثلا من و شما یکی دو ما،یا یکسال یا چند سال باتقوا بودیم و اصلا گناه نکردیم نباید حتما انتظاراتمون بالا باشه و بگیم پس کو؟ پس چرا هیچ اتفاقی نیفتاد و من چشم و گوش برزخی ندارم؟

چون یکی از مراتب تقوا اینه که به رضای خدا راضی باشی و نفس رو از اعتراض حفظ کنی و این امتحان رو هم با موفقیت پشت سر بذاری.


اگه اینطوری باشیم اونوقت به مراتب بالایی مثل داشتن چشم برزخی دست پیدا خواهیم کرد و اونقته که دیگه این چیزا برامون مهم نیست و اهمیتی زیادی نداره چون که این انسان غرق در خدا شده و به چیزی بالاتر از اینه رسیده!والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ چهارشنبه 27 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,