دفاع مقدسمیگن در روز عاشوراء و در بهبوهه ی جنگ،امام حسین(ع) بعضی از یزیدیان و دشمنان رو میکشتند و از دم تیغ میگذروندن اما یه عده ی دیگه رو نمیکشتند و از کشتن اونها اجتناب میکردند.

میگن بعدها از امام سجاد(ع) پرسیدن و گفتن: چرا حضرت امام حسین یه عده رو در روز عاشورا میکشت و یه عده ی دیگه رو زنده میذاشت؟؟ امام سجاد در پاسخ میفرمایند: امام حسین،نسل(نسل های) آینده ی اون افراد رو نگاه میکردن و میدیدن که مثلا یه فردی که الان در میدان جنگ هست،یک یا چند نسل بعدش بعدا میشه از دوستداران حضرت اباعبدالله الحسین.به همین خاطر هم امام حسین در اون صحنه نبرد،از کشتن این افراد اجتناب میکرد.

در جریان جنگ ایران و عراق هم جبهه ی اسلام چنین رویه ای داشت.بعد از مدتها که صدام شهرهای ایران رو بمبارون میکرد و بدینوسیله روحیه ی رزمندگان اسلام رو در جبهه ها تضعیف میکرد و از لحاظ روانی بر روی اونها تاثیر منفی میذاشت، یه عده براشون شبهه پیش اومد که ایران اصلا شاید موشک نداره که بخواد عراق رو بزنه.

بعد از اینکه با امام خمینی(ره)در رابطه با حمله ی موشکی به شهرهای عراق ،کسب تکلیف شد،امام خمینی با شروطی اجازه این کار رو دادند:

اما شرط گذاشتن که باید قبل از موشک باران شهرهای عراق،قبلش اعلام کنید که در فلان روز و فلان ساعت ما فلان شهر رو میزنیم تا مردم اطلاع داشته باشن و شهرها رو تخلیه کنن.

امام شرط گذاشته بودن که باید شهرهای مذهبی عراق مثل کربلا ،نجف،سامرا و کاظمین نباید مورد حمله قرار بگیرن.

همچنین امام خمینی(ره) شرط گذاشته بودن که مراکز عمومی مثل مدارس و بیمارستانها و ... رو نزنید ولی مراکز دولتی و نظامی و انبارهای مهمات رو بزنید.

حالا نگاه کنید این بینش و بصیرت الهی ،آیا توی هیچ مذهب و مرام دیگه ای بجز مرام شیعه ی علوی،پیدا میشه؟؟؟نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,