دامهای شیطانامروز میخوام براتو درباره چشم صحبت کنم!اصولا از نظر قرآن عامل اولیه و ابتدای در عفت و حجاب،حفظ چشمه.قرآن در آیه 30 سوره نور میفرماید:«قُلْ لِلْمُؤْمِنینَ یَغُضُّوا مِنْ أَبْصارِهِمْ وَ یَحْفَظُوا فُرُوجَهُم» یعنی به مردان مومن بگو که چشمهاشون رو فرو اندازند(از نامحرم نگه دارند)و فُج هاشون رو هم حفظ کنند.

جالب اینکه در آیه 31 همین سوره هم میگه که به زنان مومن هم بگو که چشمهاشون رو نگه دارند.

شاید علت اینکه در اینجا اول به مردها توصیه کرده چشمهاشون رو نگه دارن بعد به زن ها این توصیه رو کرده، به این خاطر باشه که معمولا مردها در چشم چرانی از زن ها ،پیشقدم تر باشن.

خوب!یه داستان واقعی هم براتون بگم:

سالهای قبل ما در یه محله ای دیگه(غیر از محله ی فعلی)زندگی میکردیم. یه شب یه صدای وحشتناک مثل ترکیدن،پیکنیک گاز، به گوش رسید و مردم بیرون رختند و همین تصور رو هم داشتیم و اون شب گذشت و روز بعد معلوم شد که ماجرا،چیز دیگه ای بوده و خیلی ریشه دارتر از این ها!

ماجرا از این قرار بود که یه جوون که مثل خیلی از جوونای امروز ما خام و کم تجربه هستند، با یک نگاه عاشق یه دختر میشه که اتفاقا اون دختر هم از همسایگان ما بود.

این پسر برای خواستگاری از این دختر میره و از خوونوادش ،اون دختر رو برای ازدواج خواستگاری میکنه.

اما به هر دلیل، خونواده ی دختر با این وصلت مخالفت میکنن.

خلاصه این پسر دست خالی برمیگرده و یه نقشه ی شوم رو طراحی میکنه.

میره و با اون شب (که صدای انفجار اومد) با یه اسلحه ی خطرناک(ژ-3) میاد در خونه ی دختر.

اتفاقا برادر دختر میاد در رو باز میکنه.

خواستگار نادان هم که چشمهاش اون رو به دامی انداخته بود که این دام کورش کرده بود، شروع به تیراندازی به برادر دختر میکنه و اونو میکشه و متواری میشه.

حتی میگفن جای گلوله روی در و دیوار خونه ی دختر، به جا مونده بود.

تا اینکه بالاخره خواستگار فراری و قاتل رو میگیرن.

اتفاقا یه روز صبح زود که رفته بود از نونوایی سر کوچه نون بخرم، دیدم مردم زیادی دارن به یه سمت میرن.

منم کنجکاو شدم و به اونجا رفتم.

دیدم همون پسر خواستگار رو که برادر دختر رو به قتل رسونده بود رو آورده بودند و همونجا به دار کشیدند و مدتها جسدش رو نگه داشتند تا عبرتی باشه برای سایرین.

آره،چشمها دام های شیطانند.

یه نگاه آنی و لحظه ای میتونه سرنوشت یه آنسان که چه عرض کنم، چند انسان و یا حتی چند خانواده رو درگیر کنه و مسیر اونها رو برای همیشه تغییر بده.

پس حفظ چشم نقش مهمی در عفت و حجاب و به تبع اون امنیت و آرامش روانی جامعه داره.


والسلام علی من اتبع الهدی
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 11 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,