عزاداریاز بعضی از عرفا و دراویش منقوله که میگن در عزای حسین(ع) نباید گریان و نالان بود و باید شاد بود و شادی کرد.مثلا در کتاب روح مجرد- نوشته سید محمد حسین حسینی طهرانی ص78و79 در وصف احوالات سید هاشم حداد که ظاهرا از شاگردان عارف بزرگ جهان اسلام،حضرت آیت الله قاضی(ره) بوده،نقل شده که:«در تمام دهه ی عزاداری،حال حضرت حداد،بسیار منقلب بود.چهره سرخ می شد و چشمان درخشان و نورانی؛ولی حال حزن و اندوه در ایشان دیده نمی شد؛سراسر ابتهاج و مسرت بود.میفرمود:چقدر مردم غافلند که برای این شهید جان باخته،غصّه میخورند و ماتم و اندوه بپا میدارند.صحنه ی عاشورا،عالی ترین مناظر عشقبازی است.... تحقیقاً روز شادی و مسرت اهل بیت است.زیرا روز کامیابی و ظفر و قبولی ورود در حریم خدا و حرم امن و امان اوست.»حالا ببینید مثلا امام رضا(ع) در حدیثی در بحار الانوار ج44ص286 میگه که آسمانها و زمین برای امام حسین(ع) گریه کردند یا امام صادق(ع) در ج44 ص291 بحارالانوار میفرماید:هرکس به اندازه ی بال مگسی برای امام حسین(ع) گریه کنه،پاداشش برعهده ی خداست و خدا برای اون به غیر از بهشت به چیز دیگه ای راضی نمیشه.

یا مثلا در خصوص بعضی از ائمه ی بزرگوار شیعه،گفته شده که اونها خودشون برای امام حسین(ع) مراسم روضه خوانی و مدیحه سرایی ترتیب می دادند و در عزای امام حسین(ع) گریه میکردند.

حالا سوالی خیلی مهمی که اینجا هست اینه که:

آیا دراویش یا برخی از علمای عرفان که نظرشون بر عدم پوشیدن لباس سیاه یا عدم حزن و اندوه در عزای حسین(ع) هست،مقامشون بالاتره یا مقام امام رضا(ع)،امام صادق(ع) و سایر ائمه ی اطهار(ع)؟؟

اگه این جور افراد ادعا کنن که مقامشون از ائمه اطهار(ع) بالاتره،اونوقت از دایره ی اسلام خارج میشن و دیگه اصلا مسلمون نیستند. اما اگه بگن که مقام ائمه اطهار(ع) از اونها بالاتره،در جواب باید گفت که پس شما چطور خودتون رو در عزای حسین(ع) شاد نشون میدید و از ائمه ی اطهار تبعیت و الگو برداری نمیکنید؟؟؟؟


حتی درباره امام سجاد(ع) منقوله که هروقت این امام بزرگوار،آب میدیدند به یاد واقعه ی جانسوز عاشورا می افتادند و گریه می کردند.

گاهی اوقات که نوزاد خردسالی رو می دیدند به یاد واقعه ی دردناک عاشورا و شهادت علی اصغر(ع) می افتادند و گریه می کردند.

حالا چطوره که یه عده به اسم دین و عرفان و ... خودشون رو از امام سجاد(ع) و ائمه اطهار جلو انداختند و با عزاداری برای سیدالشهداء(ع) مخالفند؟


نه عزیز جان!!!

این حرفها در بازار شیعه خریدار نداره!!!

چه درویش باشی و چه سنی،چه سید هاشم حداد باشی که شاگرد آیت الله سید علی قاضی و استاد شهید مطهری بوده و چه هرکس دیگه ای، بهتون میگم که شیعه هرگز از عزاداری برای حسین(ع) و گریه برای اون دست بر نمیداره.

به قول نبی اکرم(ص):

«همانا بخاطر کشته شدن حسین(ع) حرارتی در قلب های مومنین است که هرگز سرد نخواهد شد.»والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 7 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,