حضرت رقیه(س)در مورد حضرت رقیه(ع) و اینکه آیا اصلا امام حسین(ع) چنین دختری داشته یا نه در بین علماء و مورخین اختلاف نظر هست.

بعضی ها گفتن که امام حسین سه دختر داشته. برخی دیگه گفتن چهار دختر داشته.

بعضی ها در وجود دختری به نام رقیه در میان دختران امام حسین(ع) دچار تردید شدند.

اما چیزی که مهم و یقینی هست اینه که امام حسین(ع) دختر کوچکی داشته که حدودا سه یا چهار ساله یا پنچ تا هفت ساله بوده که در ماجرای خرابه ی شام و در فراق پدر به شهادت میرسه.

در اینکه آیا واقعا اسم این دختر رقیه بوده یا نه هم متاسفانه اختلاف نظر وجود داره.

برخی گفتن که امام حسین سه دختر داشته.بعضی های دیگه سه دختر رو برای امام حسین نام بردن و...

اما در تعداد دخترانی که محدثان برای امام حسین(ع) نام بردن اختلاف نظر هست.

همچنین در نام های اونها هم اختلاف نظر وجود داره.

اون دختر کوچک چند ساله ای که در خرابه شام از داغ امام حسین(ع) به شهادت میرسه و مشهور اینه که رقیه نامیده میشه از دختران امام حسین(ع) محسوب میشه و یقینا از فرزندان امام حسین(ع) بوده اما اینکه واقعا اسمش رقیه بوده یا فاطمه بوده و یا هردو نام بر ایشون اطلاق میشده و یا نام دیگه ای داشته یا نه، در بین محدثان و مورخان اختلاف نظر وجود داره.


به هرحال نفس عمل و اوج مظلومیت امام حسین(ع) مهمه.این موضوع نشون میده که امام حسین(ع) بقدری مظلوم واقع شده و ماجرای کربلا و روز عاشورا اینقدر دردناک و جانسوز بوده که یه دختر بچه چند ساله از این داغ به شهادت میرسه.

یادش گرامی!

السلام علی الحسین

وعلی علی بن الحسین

وعلی اولاد الحسین

وعلی اصحاب الحسین
نوشته شده در تاریخ دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,