X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

جنایات یزید در حق اسلام و خصوصاً اهل بیت (ع) انقدر زیاده که باعث شد یه نفرتی از یزید در دل های مسلمانها بوجود بیاد.

نه تنها شیعه بلکه بزرگان اهل سنت هم به لعن و نفرین یزید پرداخته و این لعن کردن رو جایز میدونن.

اما جالب اینه که بدونین محمد غزالی که معروف به امام محمد غزالی هست، از علمای بسیار مشهور اهل سنت هست که یه نظر بچگانه و مخالف با نظر سایرین علمای اهل سنت در مورد لعنت کردن یزید میده و میگه: «دخالت یزید در کشتن حسین بن علی مسلم نیست و اگر هم باشد قتل نفس فسق است نه کفر، به علاوه ممکن است که یزید توبه کرده باشد و از همهٔ این‌ها گذشته لعن انسان که سهلست، لعن حیوان هم صحیح نیست و رسم لعن و نفرین ناپسند است زیرا که خداوند لعنتگران و ناسزاگویان را دوست ندارد»

اولا اینکه زمین و زمان و حتی صغیر و کبیر اهل سنت میدونن که یزید لعنت الله علیه ، حسین بن علی(ع) رو به شهادت رسوند و دستور قتلش رو صادر کرد..

دوما اینکه غزالی اومده و گفته که اگر یزید ، حسین (ع) رو کشته باشه تازه این به عنوان یه فسق(گناه) محسوب میشه نه کفر! پس یزید کافر نیست و نمیشه که اونو لعنت کرد.


اما انگار آقای غزالی نسبت به قرآن خدا شناختی نداشته که این حرف رو زده. چون قرآن کریم میگه: «وَ مَنْ یَقْتُلْ مُؤْمِناً مُتَعَمِّداً فَجَزاؤُهُ جَهَنَّمُ خالِداً فیها وَ غَضِبَ اللَّهُ عَلَیْهِ وَ لَعَنَهُ وَ أَعَدَّ لَهُ عَذاباً عَظیماً» نساء-93

یعنی:«و هرکس مومنی را عمدا بکشدپس جزای او جهنم است و در آن ابدی و همیشگی می ماند و خداوند بر او غضب میکند و لعنتش میکند و برای او عذابی عظیم را آماده میکند.»

خب!

آیا مومن تر از حسین بن علی(ع) در زمان جنگ با یزید، کسی رو داشتیم؟؟؟؟

همین انسان پاک و مومن به عمد و به فرمان یزید به شهادت میرسه و طبق قرآن، خداوند هم اونو لعنت میکنه!

پس چرا آقای غزالی این آیه رو در نظر نمیگیره و میگه که اگه یزید امام حسین رو کشته باشه نمیشه لعنتش کرد؟؟؟


سوم اینکه  غزالی میگه ممکنه یزید توبه کرده باشه و تازه لعن حیوان جایز نیست چه برسه به انسان!

در جوابش باید گفت که بله لعن حیوان صحیح نیست ولی یزید کاری کرد که از حیوان هم پست تر شد و بنا به قول قرآن :« أُولئِکَ کَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَل‏» اعراف-179

یعنی: «اینان همانند چهارپایان هستند بلکه گمراه تر»

این آیه نشون میده که انسان میتونه به جایی برسه که از حیوان هم پست تر و بی ارزش تر بشه و یزید اینجوری شد چون پسر رسول خدا(ص) رو مظلومانه و با فجیع ترین شکل ممکن بدون هیچ گناه و جرمی به قتل رسوند.


چهارم اینکه آقای غزالی یه حرفی میزنه که اصلا به دیندار بودنش آدم شک میکنه. اصلا با این حرفش آدم فکر میکنه که این آقا از دین چیزی هم فهمیده یا فقط ادعای اسلام داشته؟؟؟

غزالی میگه :«رسم لعن و نفرین ناپسند است زیرا که خداوند لعنتگران و ناسزاگویان را دوست ندارد»

اما اینجا یه سوال از آقای غزالی دارم و اونم اینه که آقای غزالی اصلا شما با چیزی به اسم قرآن آشنا هستی؟ اصلا میدونی قرآن چیه؟؟؟

بابا جان! توی قرآن خود خداوند خیلی ها رو مورد لعنت قرار میده. اینم نمونه ش:

«إِنَّ اللَّهَ لَعَنَ الْکافِرین‏-احزاب/64  * لَعَنَّا أَصْحابَ السَّبْت‏-نساء/47  *فَبِما نَقْضِهِمْ میثاقَهُمْ لَعَنَّاهُمْ-مائده /13   *

فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْکاذِبین‏-آل عمران/61   * »

و آیات مختلف دیگه که از حوصله ی اینجا خارجه!

پس این آیات رو نادیده گرفتی یا اینکه نخواستی اینها رو ببینی؟؟؟

خود پیامبر اکرم(ص) یه عده رو مورد لعنت قرار داد. حتی قرآن در مورد جریان مباهله ی پیامبر با مسحیان میگه که قرار پیامبر این بود که با مسیحیان دست به دعا بردارن و همدیگر رو لعنت کنن تا معلوم بشه حق با کیه. «ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَلْ لَعْنَتَ اللَّهِ عَلَى الْکاذِبین‏» آل عمران-61

یعنی : «سپس مباهله کنیم و لعنت خداوند رو بر دروغگویان قرار بدیم.»

یعنی دست به دعا برداریم و همدیگر رو لعنت کنیم.

خب وقتی خود پیامبر در یه جایی که کسی به قتل نرسیده و اتفاق خاصی نیفتاده برای اثبات حق حاضره طرف مقابلش رو لعنت کنه این خودش نشون دهنده ی اینه که برخی انسانها به قدری از مسیر حق خروج پیدا میکنن که حتی قبل از اینکه قتلی رو انجام بدن شایستگی لعنت رو دارن چه برسه به یزید بن معاویه که دستش به خون حسین(ع) آغشته شد!


اما چیزی که به نظر میرسه اینه که آقای غزالی به خاطر تعصبی که به مذهب اهل سنت داشته و از طرف دیگه به خاطر دشمنی ای که به شیعه داشته و شیعیان هم(مثل خیلی از بزرگان اهل سنت) لعنت کردن یزید رو جایز میدونستن به مخالفت با این مسئله فتوا میده و میگه لعنت کردن یزید جایز نیست.


ولی الان سالهای طولانی از مرگ امام محمد غزالی میگذره و الان اون دنیا حقیقت به روی اون مکشوف شده ولی آثار و حرفهاش که توی این دنیا از خودش باقی گذاشته و باعث انحراف و گمراهی دیگران میشه ممکنه براش دردسر ساز بشه و بر عذابش بیفزاید!


السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی اصحاب الحسین.


واللعنة الله و الملائکة و الناس علی یزید بن معاویة.نوشته شده در تاریخ دوشنبه 27 آبان‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,