حجت بن الحسن(ع)میگن در روز عاشوراء و در اون بهبوهه ی درگیری عاشورا و وقتی که نزدیک بود امام حسین(ع) به شهادت برسه فرمود:«هل من ناصر ینصرنی».یعنی آیا کسی هست که مرا یاری کند؟اما چرا امام حسین در این هنگام این حرف رو زد؟چرا قبل از اینکه به کربلا بیاد و یا قبل از اینکه نزدیک باشه به شهادت برسه و این حرف رو نزد؟

جوابش یه نکته ی خیلی خیلی مهم و جالبه که به ما یه مطلب جالب رو نشون میده و میگه: واقعه ی عاشوراء اومد و رفت و تموم شد اما آیا بعد از این و در عصر های آینده(مثل الان) کسی هست که با اعمال و رفتار خودش منو یاری کنه؟؟؟

خیلی قشنگه!! نه؟

ببینید امام حسین(ع) داره کجاها رو می بینه.آیا ما با کردار خودمون تونستیم امام زمان خودمون رو یاری کنیم؟ آیا تونستیم به ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین لبیک بگیم؟

یه عده صدای کمک و یاری امام حسین رو نشنیدند و به اون کمک نکردند.این افراد جرمی ندارن.اما اگه کسی صدای قیام و یاری خواهی امام حسین رو بشنوه و این امام عزیز رو یاری نکنه چی؟

یه عده مثل زهیر بن قین هم در ابتدا صدای یاری امام حسین رو شنیدند و از رویاروی با اون امتناع می ورزیدند چون به عمق و عظمت های وجودی این قیام پی نبرده بود.اما بعد از دیدار با امام حسین و فهمیدن این عظمت ها به امام می پیونده.

اما ما چی؟ ما که این عظمت ها رو می دونیم و می شناسیم.

میدونید امام زمان در این روزگار از ما چی میخواد؟؟

امام زمان هم از ما میخواد که با اصلاح اعمالمون به این امام همام یاری کنیم و زمینه ساز ظهور اون حضرت باشیم.

پس اللهم عجل لولیک الفرج والعافیة و النصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه.والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 23 آبان‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,