وای چی میکشیم از دست این وهابیت گمراه و نادان که با عقاید افراطی خودشون درصدد هستن تا نور اسلام رو به اسم اسلام خاموش کنن!

جدیدا یکی از اونها(آقای ملازده) که خودشو عالم و کارشناس هم میدونه اومده و گفته که اسارت اهل بیت در کربلا یه افسانه س! تازه جالب اینه که برای این حرفش دلیل آورده اونم دلیل قرآنی و گفته که این اسارت اهل بیت در کربلا افسانه س چون قرآن خطاب به مسلمون ها میگه:«کُنْتُمْ خَیْرَ أُمَّةٍ أُخْرِجَتْ لِلنَّاس‏» آل عمران-110

یعنی:«شما بهترین امتی بودید(هستید) که برای مرادم ظاهر شدید.»

این کارشناس مغرض وهابی میگه که چطور ممکنه که امت رسول خدا که بهترین امت ها هستن ،بیآن و اهل بیت رسول خدا رو به اسارت ببرن؟؟؟ میگه پس بنابراین واقعه ی اسارت اهل بیت در کربلا،افسانه ست!

در جواب باید بگم که:

اولاً: آیه 110 سوره مبارکه ی آل عمران از لفظ«امت» استفاده کرده و این یک لفظ عام هست و لفظ عام هم دلیل بر این نیست که همه خوب هستن و در یک مرتبه و منزلت هستن و یا اینکه همه بد هستن. بلکه فقط داره یک کلیت رو بیان میکنه و اونم از این بابه که امتی که اسلام رو بپذیره و همه جوره تسلیم امر خدا باشه اون بهترین امت روی زمین خواهد بود.

اما آیا امت بعد از رسول الله(ع) اینجور بودن؟؟؟

آیا به جنگ با امام حسین(ع) نرفتن؟؟؟  رفتن! پس اینها دیگه در زمره مسلمین نیستن و شامل عبارت«خَیْرَ أُمَّةٍ» نمیشن!


دوماً: در کتب مختلف اهل سنت( شیعه رو دیگه نمیگم!) به واقعه ی عاشورا و به اسارت رفتن اهل بیت امام حسین(ع) اشاره شده.

حالا آقای ملازاده، اگه ما شیعیان رو قبول ندارید و کتابامون رو نمی پذیرید لااقل حرف کتابهای خودتون رو قبول کنید.

اگه حرف کتاب های خودتون رو هم قبول نکنید،اونوقت این سوال مطرح میشه که این چه دین و مذهبیه که شما وهابیون دارید که نه کتابهای خودتون رو قبول دارید و نه کتاب های دشمنانتون رو؟؟؟

هیچ عقل سلیمی شما رو نخواهد پذیرفت!

کتاب تاریخ طبری رو که یکی از معتبرترین منابع تاریخی اهل سنت هست هم در این زمینه حرف زده و واقعه ی اسارت گرفته شدن اهل بیت امام حسین(ع) رو بعد از اون فاجعه ی بزرگ روز عاشورا، بیان کرده! علاوه بر این کتاب در بسیاری از کتب معتبر اهل سنت هم به این واقعه اشاره شده!


سوماً: در قرآن آیات مختلفی وجود داره که از مسلونها تعریف و تمجید کرده اما در مقابل هم آیاتی وجود داره که اونها رو تهدید کرده و گفته اگه پاتون رو کج بذارید باهاتون برخورد میکنم. بعنوان مثال قرآن کریم درباره مسلمانانی که از جنگ روی گردان بشن ،میفرماید:

«وَ مَنْ یَتَوَلَّ یُعَذِّبْهُ عَذاباً أَلیماً»فتح-17

یعنی:«و کسی که از(میدان جنگ) روی گردان بشود،او را (گرفتار) عذابی دردناک میکند.»

خوب اینجا این سوال مطرح میشه که مگه ممکنه یه مسلمانی که به قول شما ،بهترین امت های روی زمین هست از جنگ فرار کنه؟؟؟

اگه فرار کنه که بهترین امت نیست و اگه فرار نکنه و امکان نداشته باشه که فرار کنه پس اونوقت لزومی نداشت که خدا این آیه و این هشدار رو نازل کنه!!!

نتیجه اینکه خیر امت(بهترین مردمان) کسانی هستن که واقعا مسلمون واقعی باشن و به دستورات خدا و رسولش و ائمه اطهاری که بعد از پیامبر اومدن عمل کنن نه اینکه به جنگ با پسر رسول خدا برن!


چهارماً:

مگه ادعا نمیکنید که واقعه ی اسارت رفتن اهل بیت امام حسین(ع) یه افسانه س؟؟؟

فرض کنیم که این ادعای شما راست باشه(که با دلایل بالا ثابت کردم که ادعای شما کامل پوچ و باطله). اما خود واقعه ی جنگ با امام حسین(ع) و به شهادت رسوندن ایشون و هفتاد و دو تن از یارانش که دیگه افسانه نیست.

این واقعه رو تمام اهل سنت و شیعیان بهش قائل و معترف هستن.

خوب چه ظلمی از این بزرگتر که در مقابل پسر رسول خدا قرار بگیرن و ایشون رو به شهادت برسونن؟؟؟

خُب!

مگه شما نگفتید که مسلمون ها،خیر امةٍ(بهترین امت) بودن؟؟؟ پس چرا دست به این جنایت بزرگ زدن و امام حسین(ع) رو به شهادت رسوندن؟؟؟

نتیجه اینکه خیر امةٍ(بهترین امت) بودن تا وقتی هست که یک مسلمون از چهارچوب اسلام و دین خدا خارج نشه و گرنه دیگه شامل این آیه نخواهد بود.


کلام آخر اینکه:

وهابیت متحجر و تندرو درصدده که با طرح اکاذیب و ایجاد شبهات گوناگون،شیعه رو به باطل بودن عقیده ش متهم کنه اما از این وعده ی خداوند متعال در قرآن کریم غافل شده که:«یُریدُونَ لِیُطْفِؤُا نُورَ اللَّهِ بِأَفْواهِهِمْ وَ اللَّهُ مُتِمُّ نُورِهِ وَ لَوْ کَرِهَ الْکافِرُونَ» صف-8

یعنی:«میخواهند که نور(هدایت و اسلام)خدا را با (فوت کردن) دهانهایشان خاموش کنند درحالیکه خداوند نورش را کامل میکند هرچند که کافران خوششان نیاید.»والسلام علی من اتبع الهدینوشته شده در تاریخ جمعه 17 آبان‌ماه سال 1392 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,