عید نوروزنوروز یه سنته که بین ایرانی ها از قدیم الایام مرسومه. حتی برخی از احادیث از برخی از ائمه اطهار(مثلا امام صادق علیه السلام) در مورد تایید نوروز ایرانیان روایت شده.

این رسم به قدری ارزشمنده که در هر آیین و دینی که مبنای الهی و عقلی داره مورد تایید قرار میگیره. چون در این رسم زیبا،اقوام ،دوستان و آشنایان به دیدن هم میرن و اگه کدورتی باهم داشتن همه رو کنار میذارن و با هم آشتی میکنن و این کار از منظر تمام فرهنگ ها کاری پسندیده و محبوبه.

اما جالب اینه که یکی از ادیان من درآوردمی و الکی،اومده و گفته که عید نوروز یه بدعته. اونم مذهب جعلی و خرافی وهابیت هست.


وهابیت میگه که چون عید نوروز توی قرآن و روایات نیومده پس این مراسم کار خوبی نیست و بدعته.

درصورتیکه عقل برخی از مفتیان نادان وهابی که به بدعت بودن عید نوروز فتوا میدن به اینجا قد نداده که صله ی ارحام توی قرآن اومده و در روایات مختلف هم بهش تاکید شده.

حالا میخواد اسمش عید نوروز و تحت این عنوان باشه یا اینکه صله ی رحم و ... باشه.

مهم اینه که خدا هم به این کار توی قرآن امر کرده اما تحت نام دیگه ای.

و این نشون میده که عید باستانی نوروز از سالهای بسیار بسیار دور در بین ایرانیان مرسوم بوده و همین نشون ازبزرگی افکار این مردم میده.

حسین بن علی(ع) رو هم برخی از افراد نادان و دنیاپرست با فتواهای جانبدارانه ی خودشون به مسلخگاه شهادت بردند.

امروز هم وهابیت با افکار منحط خودش داره مسیری رو میره که امویان و برخی از افراد به ظاهر دیندار(اما هواپرست) اون زمان رفتند.

به امید ریشه کنی جهل.

سال خوب و خوش و همراه با موفقیت و کامیابی و پیروزی های متعدد داشته باشید.کلمات کلیدی:

،،وبلاگ،عاشورا،وهابیت،عید،عید نوروز،نوروز،عاشورا و مهدویت،مهدویت،بدعت،،،نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 2 فروردین‌ماه سال 1391 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,