هل من ناصر ینصرنیحتماً این جمله معروف اباعبدالله الحسین(ع) رو شنیدید که فرمودند: « هل من ناصر ینصرنی » .یعنی: «آیا یاری کننده ای هست که مرا یاری کند؟». نقله که امام حسین(ع) این جمله رو در لحظات پایانی عمر شریفشون و در میدون جنگ و یا قبل از رفتن به میدون جنگ،فرمودند.

حالا سوالی که هست اینه که چرا حضرت با وجود داشتن یارانی که پیش از ایشون به میدون رفته بودن و به شهادت رسیده بودن و دیگه کسی(بجز زنان و کودکانی که همراه حضرت بودن) برای یاری ایشون و دریافت حرف ایشون برای کمک رسانی به حضرت،وجود نداشت و همه یا حضرت رو رها کرده بودن و رفته بودن یا اینکه در میدان نبرد به شهادت رسیده بودن؛


پس چه لزومی داشت که حضرت اباعبدالله(ع)این حرف رو بزنه،با وجود اینکه میدونست که دیگه کسی نیست ایشون رو یاری کنه و از سپاه دشمن هم دیگه کسی به امام نخواهد پیوست و امام هم به زودی به شهادت خواهند رسید؟؟؟

در مورد این حرف، گفته شده که دید حضرت اباعبدالله(ع) مقطعی و مربوط به اون روز و اون صحنه نبوده بلکه حضرت اباعبدالله(ع) با این حرف داره میگه که آیا کسی(در هر جای دنیا و در هر زمان) هست که با دفاع از حق و عدالت و گام نهادن در راه خدا، راه من حسین رو ادامه بده و بدینوسیله منو یاری کنه؟؟؟

این حرف خیلی معنای عظیمی داره و نشون میده که ما هم وظیفه مون سنگینه و باید در مقام ظلم و فساد و بدی و راه ها،حرف ها و حرکات غیر خدایی بایستیم و با این کار ،راه حسین(ع) رو ادامه بدیم و ایشون رو یاری کنیم.


یکی از مصادیق یاری امام حسین(ع)،داشتن روحیه جهادی و حمایت از قیام های حسین گونه مردم مختلف در سراسر جهان هست. این یاری،در واقع کمک به مظلوم در برابر ظالمه.

و از همه مهمتر ،مردم بی دفاع و شیعه بحرین هستند که یه مدته در برابر استبداد حاکم بر این کشور،همانند مقتدای خودشون حضرت اباعبدالله الحسین(ع) قیام کردند.


وظیفه اونها قیام در برابر ظالم و وظیفه ما هم حمایت از اونهاست.


نکنه که در بحرین هم کربلایی دیگه رخ بده و ما در جبهه یزیدیان باشیم و یا در جبهه ای باشیم که خودشون رو نسبت به امام حسین(ع) و یزید(لعنة الله علیه) بی طرف میدونن.


به امید پیروزی خون بر شمشیر،در بحرین.


والسلام علی من اتبع الهدی


کلمات کلیدی:

هل من ناصر ینصرنی،شبهه،شبهه ای در کربلا،کربلا،عاشوراء،عاشورا،روز عاشورا،شهادت،راه حسین،بحرین هم کربلاست،جبهه یزیدیان،پیروزی خون بر شمشیر،پیروزی خون بر شمشیر در بحرین،بیداری اسلامی،بیداری اسلامی در بحرین،بیداری اسلامی در خاورمیانه،الصحوة الاسلامیة،الصحوه الاسلامیه،الصحوة الاسلامیه،اباعبدالله،اباعبدالله الحسین،اباعبداله،اباعبداله الحسین،چرا امام حسین،گفت...؟؟،چرا امام حسین،گفت،،،نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 6 بهمن‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,