امام زمان(ع)یه سوالی که ممکنه تا حالا به فکر خیلی از من و شماها رسیده باشه اینه که آیا امام زمان(عج) ازدواج کرده یا نه؟

اگه ازدواج کرده بچه داره یا نه؟ اگه زن و بچه داره این زن و بچه ش میدونن که اون امام زمانه یا نه؟ این زن و بچه کجا زندگی میکنن؟

آیا اونها افراد خاصی هستند یا مثل بقیه مردم افراد عادی و معمولی هستن؟

اینها همه سوالاتی هستند که اگه بخواهید به جوابشون برسید توصیه میکنم به ادامه مطلب برید تا جوابشون رو براتون بگم.

اولا نظرات مختلف در مورد اینکه حضرت حجت(ع) ازدواج کرده یا نه به دو دسته تقسیم میشن:

1-نظراتی که میگه حضرت،ازدواج نکرده و مجرده.

2-نظراتی که میگه ایشون ازدواج کرده.

که با توجه به بعضی از قرائن و ادله به این بحث می پردازم.

نظریه اول میگه که امام زمان بخاطر اینکه مکان و شخصیتش مخفی بمونه و یکی از دلایل غیبت هم حفظ جان ایشون هست هنوز ازدواج نکرده و بصورت مجرد زندگی میکنه و نه زن داره و نه فرزند.

در طول تاریخ هم افرادی بودن که ازدواج نکردن. مثلا میگن ابوعلی سینا بخاطر علم و بخاطر اینکه هی در سفر و مسافرت بوده ازدواج نکرده(والله اعلم).

این نظریه در نگاه اول ممکنه یه نظریه موجه به نظر برسه اما بعد از خوندن نظریه ی دوم ممکنه اینجوری فکر نکنید.


نظریه دوم میگه که چطور ممکنه امام زمان مجرد باشه و هنوز ازدواج نکرده باشه و این در حالیه که اسلام بسیار بر روی مسئله ازدواج تاکید کرده.اسلام به قدری به ازدواج اهمیت داده و روی اون تاکید کرده که ازدواج در اسلام در زمره ی امورات مستحب موکد قرار گرفته.

در ثانی یه حدیث داریم از پیامبر(ص)،که میگه ازدواج سنت منه و هرکس از سنت من روی بگردونه از من نیست.

حالا چطور ممکنه امام زمانی که هم بهترین خلق خداست و هم فرزند رسول اکرم(ص) محسوب میشه به این سنت مورد سفارش پیامبر عمل نکنه.


اما آنچه به نظر میرسه به واقعیت نزدیکتر باشه اینه که نظریه دوم صحیح تر و کامل تره و ممکنه امام زمان(ع) الان ازدواج کرده باشه و صاحب زن و یا حتی فرزند هم باشه،اما این زن و فرزند به قدری از ایمان برخوردار باشن که مورد وثوق و اطمینان امام باشن و ایشون رو لو ندن. و یا اینکه ممکنه این زن و فرزند از حقیقت امام زمان بودن ایشون مطلع نباشند.

این امورات،مسائلی هستند که هنوز نه بر ما بلکه بر خیلی از علمائ هم مشخص نیست.


والله اعلموالسلام علی من اتبع الهدیکلمات کلیدی:

زن امام زمان،همسر حضرت مهدی،مهدی موعود(عج)،مهدی موعود،امام زمان،ولادت،ولادت حضرت مهدی،ولادت امام زمان،شهادت،شهادت،امام زمان،روایت،روایت اسلامی،روایات،روایات اسلامی،عطشان،وبلاگ،وبلاگ عطشان،پایگاه اینترنتی عطشان،عاشورا،عاشورا و مهدویت،عاشوراء و مهدویت،مهدویت،منتظران،منتظران ظهور،یاران مهدی،یاران امام زمان،حجت بن الحسن،حجة بن الحسن،حجت بن الحسن العسکری،حجة بن الحسن العسکری،ولی عصر،ولیعصر،جمعه،صبح جمعه،جمعه انتظار،رجعت،رجعت امام حسین،اولین امامی که رجعت میکنه،اولین امامی که رجعت میکند،اولین امامی که رجعت می کند،،،،،،،،،،،،،نوشته شده در تاریخ چهارشنبه 23 آذر‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,