یکی از مسائل مهم اعتقادی تشیع، مسئله ی رجعت هست.

رجعت در لغت به معنای بازگشت و برگشتن می باشد.

اما در اصطلاح به معنای اینه که در آخر الزمان و بعد از ظهور حضرت حجت(عج)، برخی از افراد نیک و بد ،مجددا به دنیا بر میگردند.

در مورد اینکه چه افرادی به دنیا بر میگردند و رجعت میکنند باید بگم که فقط دو دسته از افراد ،مشمول رجعت میشن.

دسته ی اول کسانی هستند که دارای ایمان محض به خدا باشند. دسته ی دوم هم کسانی هستند که کفر محض داشته باشند.

بعنوان مثال ائمه ی اطهار(ع) کسانی هستند که دارای ایمان محض بوده اند پس اینها کسانی هستند که به اذن الهی رجعت کرده و به دنیا بر میگردند.

حتی در برخی از روایات در مورد حکومت کردت برخی از ائمه ی اطهار(ع) در دنیا (بعد از رجعت) صحبت به میان اومده.

مثلا اولین امام که رجعت خواهد کرد ، حضرت اباعبدالله الحسین(ع) خواهد بود.

که برخی از روایات در مورد حکومت ایشون صحبت کردند و گفتن که امام حسین(ع) حدود چهل هزار سال حکومت میکنند و اینقدر در دنیا حکومت میکنند که ابروهای مبارکشون بر رو چشماشون می افته.

حالا فلسفه ی رجعت چیه؟؟

برخی از دلایل که محتمل هیتند رو میتونیم برای رجعت ذکر کنیم.البته این دلایل محتمل بوده و نمیتونیم بگیم که مثلا به حضرت عباس قسم حتما این دلایل ، دلایل اصلی رجعت هستند:

اینکه خدا به یه عده از بندگان صالح و ناصالحش بگه که با همه یاختلافاتی که با هم داشتند بالاخره حرف حق و جناح صالح بر جناح ناصالح پیروز شد و میشه و حرف خدا در سراسر عالم مستقر میشه.

یکی دیگه ار دلایل رجعت اینه که برخی از افراد ناصالح بخشی از مجازات خودشون رو در این دنیا ببینند و افراد صالح هم بخشی از ثمره تلاشهای خودشون برای استقرار کلام خدا در زمین رو در همین دنیا مشاهده کنند.

والله اعلم.کلمات کلیدی:
شهادت،حضرت مهدی،شهادت حضرت مهدی،مهدی موعود(عج)،مهدی موعود،امام زمان،ولادت
،ولادت حضرت مهدی،ولادت امام زمان،شهادت،شهادت،امام زمان،روایت،روایت اسلامی
،روایات،روایات اسلامی،عطشان،وبلاگ،وبلاگ عطشان،پایگاه اینترنتی عطشان،عاشورا،عاشورا و مهدویت،عاشوراء و مهدویت،مهدویت،منتظران،منتظران ظهور،یاران مهدی،یاران امام زمان،حجت بن الحسن،حجة بن الحسن،حجت بن الحسن العسکری،حجة بن الحسن العسکری،ولی عصر،ولیعصر،جمعه،صبح جمعه،جمعه انتظار،رجعت،رجعت امام حسین،اولین امامی که رجعت میکنه،اولین امامی که رجعت میکند،اولین امامی که رجعت می کند،،،،،،،،،،،،،نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 22 آذر‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,