گریه ی بر حسین(ع)میگن مصیبت امام حسین(ع) حرارتی در قلوب مومنینه که همواره در این دل ها ساری و جاریه.

توی ماه محرم گاها دیده میشه که بچه های کم سن و سال هم توی هیئات و دسته های عزاداری شرکت میکنن و حضور دارن.

اما نکته ی خیلی مهمی که هست اینه که چطور میشه که یه بچه اونم با این سن کم میاد و توی مراسم عزاداری امام حسین(ع) شرکت میکنه و اشک میریزه.

البته اینم خودش شاید از عجایب باشه اما شاید علتش این باشه که گریه لیاقت میخواد و قلب صاف و پاک و از اونجا که این بچه های کم سن و سال، زیاد عمر نکردند که بخوان قلبشون سخت و سفت شده باشه به راحتی برای امام حسین(ع) گریه میکنن چون هنوز صفای باطن و رقت قلب در اونها هست و نمرده.

آره این گریه هاست که میتونه زمینه ساز ظهور باشه و قلبها رو خاشع و نرم کنه.

اما اینکه چه رازی داره این امام حسین(ع) که پیر و جوونو و بچه و ... همه و همه رو به خودش جذب میکنه شاید بخاطر خدایی بودن و نیت خالص امام حسین(ع) در طی کردن مسیر قیام برای خدا بود.

وگرنه شما در نظر بگیرید که یه بچه ی 8-9 ساله که از بهترین امکانات زندگی و غذاهای رنگارنگ هم برخوردار چطور میشه که میره هیئت و برای امام حسین(ع) عزاداری میکنه و چه بسا اشک هم میریزه.

پس باید از خدا خواست که قلب ما رو هم در مصیبت حسین(ع) نرم و خاضع کنه.

به امید اینکه روزی برسه که تمام اعمالمون رنگ و بوی حسینی داشته باشه و بتونیم زمینه ساز ظهور مهدی فاطمه(ع) باشیم.
کلمات کلیدی:

اشک،کودک،مصیبت امام حسین(ع)،عزاداری،عزاداری کودکان،امام حسین،مصیبت امام حسین،اشک کودک،گریه،گریه بر امام حسین،عطشان،وبلاگ عطشان،پایگاه اینترنتی عطشان،مهدویت،عاشورا و مهدویت،،نوشته شده در تاریخ پنج‌شنبه 19 آبان‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,