علی اصغرعلی اصغر،بچه شیرخواره ی امام حسین(ع) با اینکه سن کمی داشت و در سرنوشت خودش دخیل نبود،اما حادثه و اتفاقی براش رخ داد که اوج عظمت عاشورائ و حقانیت سید الشهداء رو نشون میده.

چون با کشته شدن مظلومانه و تشنه ی علی اصغر اون هم به طرز فجیع،خوی حیوانی سپاه عمر بن سعد،نمایان شد و ایدئولوژی فکری اونها، که ادعا میکردند مسلمون هم هستند، برملا شد.

 این ماجرا چند نکته ی کلیدی و اساسی رو به ما نشون میده:

اول: اینکه اگر اسلام واقعی در قلب ها وجود نداشته باشه،یه مسلمون از خیلی از کافران و افراد بی دین هم بدتر خواهد بود و بدتر عمل خواهد کرد.

دوم:حُب دنیای ،بلایی بر سر انسان میآره که برای رسیدن به دنیا، از هیچ کاری ،ابا نداره و برای رسیدن به این هدف ،وسیله رو به شکل های مختلف،توجیه میکنه.


سوم: خوردن لقمه ی حرام قلب های اونا رو بقدری سخت کرده بود که به کودک شیرخواره هم رحم نکردند و این نشون دهنده ی خطر بسیار عظیمیه که در لقمه ی حرام نهفته هست.

چهارم:امام حسین(ع) با تمام خانواده ی خودش،حتی طفل شیرخوار خودش و برای رضای خدا و در راه خدا،قدم در مسیر شهادت گذاشتن و به همین خاطر خدا هم اون رو در قلب های انسانهای آزاده بالا برده و ارجمند کرد. پس اگه خالصانه برای خدا قدمی برداریم خدا حتما متناسب با اون عمل ما،جبران میکنه.

کلمات کلیدی:

طفل الصغیر،طفل صغیر،رضیعه،شیرخواره،طفل شیرخوار،طفل شیرخواره،گلو،تیر سه شعبه،عطشان،لقمه ی حرام،نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 5 مهر‌ماه سال 1390 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,