بیداری اسلامیامام حسین(ع) در روز عاشورا با شهادت خودش به ما یه مطلب مهم رو یاد داد که اگر هم روزی قرار باشه یه منجی بیاد و عالم هستی رو از دست ظلم و جور نگه بداره ، ما وظیفه داریم قبل از اومدن او در مقابل ستم موجود در عالم دست به اعتراض و قیام بزنیم.


غالب مردمی که در کشورهای اسلامی(مخصوصا کشورهایی که در اونها داره بیداری اسلامی رخ میده) از برادران اهل تسنن هستند که شاید نگاه اونها به امام حسین(ع) تنها و تنها بعنوان نوه ی رسول خدا باشه.

اما نکته ای که مهمه اینه که ما نباید نگاهمون به امام حسین(ع) تنها بعنوان نوه ی پیامبر(ص)، باشه بلکه باید به کار عظیمی که در عالم هستی رخ داده و ایشون باعث و بانی اون بوده، توجه کنیم.

به نظر میرسه اگه مردم مسلمان مصر، لیبی، تونس، یمن و اردن، با تمام وجود عظمت و آموزه های امام حسین(ع) در روز عاشوراء رو درک کرده بودند خیلی زود تر از اینها میتونستند سرنوشت خودشون رو به دست بگیرن و حکومتهای ظالمی رو که بر اونها حکومت میکردند رو ساقط کنن.


نظر شما چیه؟؟؟؟


کلمات کلیدی:

قیام،قیام ماندگار،روز عاشورا،روز عاشوراء،کشورهای اسلامی،اهل تسنن،مصر،لیبی،تونس،یمن،اردن،بیداری اسلامی،نوشته شده در تاریخ یکشنبه 24 بهمن‌ماه سال 1389 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,