میگن بعد از اینکه امام حسین(ع) و یارانش در کربلا به شهادت رسیدند و امام زین العابدین به مدینه برگشتن، هر وقت نگاهشون به آب می افتاد گریه میکرد،هرقت یه بچه ی کم سن و سال می دید گریه میکرد. تا اینکه مردم مدینه به خودشون اومدند و گفتند نکنه واقعا در این ماجرا حق با امام حسین(ع) بوده؟؟؟

برای همین هم یه نفر رو به شام می فرستند تا قضیه براشون مشخص بشه. بعد از این کار متوجه میشن که یزید به ناحق امام حسین(ع) رو به شهادت رسونده و واقعا حق با امام حسین(ع) بوده.

به همین خاطر دست به قیام میزنن و حاکم مدینه(که حاکم و نماینده ی یزید بود)رو از حکومت خلع کرده و کنترل شهر مدینه رو به دست میگیرن.
یزید هم لشکری رو به فرماندهی یکی از خونخوارترین فرماندهانش به اونجا می فرسته. این لشکر هرچی سعی و تلاش میکنه که بتونه مدینه رو تصرف کنه موفق نمیشه. چون مردم مدینه با خندق و یا استحکامات دیگه راه های ورودی به شهر رو بسته بودن. اما سرانجام یکی از مردم خائن مدینه، خودش رو به لشکریان یزید میرسون و یکی از راههای ورودی شهر مدینه رو به اونها نشون میده. لشکر یزید هم از این راه وارد میشن و مردم مدینه رو قلع و قمع میکنن.

فرمانده ی خونخوار لشکر یزید هم شهر مدینه رو ،سه روز بر لشکریانش حلال میکنه تا اگه خواستن بتونن به راحتی به زنان و دختران مدینه تجاوز کنن یا اگه خواستن هرکسی رو به راحتی بتونن بکشن و ...


خوب حالا چی میخواستم بگم؟؟؟


میخواستم بگم که کار امام حسین(ع) در مقابله با یزید دقیق و زمانمند بود و سر فرصت انجام شد تلفاتش حدود 72 نفر بود و تاثیرش تا همیشه تاریخ.

کار مردم مدینه زمانمند نبود و دیر انجام گرفت. تلفاتش چیزی حدود 10 هزار نفر و تاثیرش تقریبا هیچی.

الان می بینیم که از امام حسین(ع) یاد میشه اما از مردم اون موقع مدینه و کاری که کردن،نه!

این بخاطر بصیرتی بود که امام حسین(ع) داشت و مردم مدینه نداشتند.
کلمات کلیدی:

قیام،قیام امام حسین،قیام مدینه،قیام مردم مدینه،یزید،یزید بن معاویه،مردم مدینه،مردم شام،وبلاگ عطشاننوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1389 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,