X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

اول از یه جرقه ی کوچیک توی کشور تونس شروع شد.بعد یواش یواش ،مصر،لیبی،یمن،بحرین،اردن،سوریه.

ولی نکته ای که خیلی مهمه اینه که چرا مردم این کشورها اینقدر دیر از خواب بیدار شدن؟؟

البته منظورم توده ی کلی مردمه؛وگرنه یه عده ای هم قبلا بیدار شده بودند ولی شاید کار خاصی از دستشون بر نمی اومد.

اما یه چیزی که به نظرم باعث تفاوت بین این انقلاب ها با انقلاب مردم ایران میشه ،وجود نازنین اهل بیت پیامبر اکرم(ص) و بالاخص ،شخص امام حسین(ع) و جهادگری اون بزرگواره.


امام حسین(ع) در روز عاشورا با شهادت خودش به ما یه مطلب مهم رو یاد داد که اگر هم روزی قرار باشه یه منجی بیاد و عالم هستی رو از دست ظلم و جور نگه بداره ، ما وظیفه داریم قبل از اومدن او در مقابل ستم موجود در عالم دست به اعتراض و قیام بزنیم.

غالب مردمی که در کشورهای اسلامی(مخصوصا کشورهایی که در اونها داره بیداری اسلامی رخ میده) از برادران اهل تسنن هستند که شاید نگاه اونها به امام حسین(ع) تنها و تنها بعنوان نوه ی رسول خدا باشه.

اما نکته ای که مهمه اینه که ما نباید نگاهمون به امام حسین(ع) تنها بعنوان نوه ی پیامبر(ص)، باشه بلکه باید به کار عظیمی که در عالم هستی رخ داده و ایشون باعث و بانی اون بوده، توجه کنیم.

چرا بحرین؟بحرین کشوریه که بیشتر جمعیت اون رو شیعیان علی(ع) تشکیل میدن.


شاید چیزی حدود 60-70 درصد مردم بحرین،شیعه باشن و تنها 30-40 درصد اونها سنی باشن.اما در بحرین حکومت در دست اقلیت سنی این کشوره.

این اقلیت علاوه بر اینکه حق اکثریت رو میخورن به کشتار شیعیان و تخریب مساجد اونها هم اقدام میکنن.


علاوه ی بر اینها ، شیعه بودن اونها، و پیروی از راه امام حسین(ع) و قیام اونها در برابر ظلم،بزرگترین گناه اونها(از نظر حکومت بحرین) هست و به همین خاطره که به خاک و خون کشیده میشن.

از طرف ما(مردم ایران) روی قیام مردم بحرین خیلی حساسیم و از اون بیشتر از سایر قیام ها حمایت میکنیم.علی عبداله صالحمنطقه ی صعده یادتون هست.
یادتون نیست؟؟؟
صعده یه منطقه ی شیعه نشین در کشور یمن هست که شیعیان اون 12 امامی نیستن بلکه 4 امامی هستن.

اگه یادتون باشه قبل از این بیداری اسلامی ارتش یمن و با حمایت آمریکا به قلع و قمع شیعیان این منطقه پرداختند و کار به قدری بالا گرفت که جنگنده های ارتش عربستان هم برای بمباران این شیعیان وارد حریم هوایی یمن شده و به قتل و عام این شیعیان مبادرت میکردند.

اما 2 نکته مهم براتون بگم از این شیعیان:

نکته اول:اونها چون چهار امامی بودن و امام حسین(ع) رو قبول داشتن،امام حسین(ع) براشون یه الگوی خوب و نمونه برای جهاد و مبارزه در مقابل علی عبدالله صالح،آمریکا و دولت آل سعود، بود.

و سبب شد که اونها به شدت مقاومت کنند و سرانجام هم دولت های یمن،آمریکا و عربستان،نتونستند کار به جایی ببرن و در مقابل این شیعیان،کوتاه اومدن.حزب اللهاسرائیل سالهایی نه چندان دور ،بیروت پایتخت لبنان رو به تصرف خودش درآورد.یه کم اون طرف تر،بخشی از خاک سوریه یعنی بلندی های جولان رو به اشغال خودش در آورد و الان هم کرانه ی غربی رود اردن در تصرف اونه و هنوز که هنوزه این کشورها نتونستن خاک خودشونو از اسرائیل پس بگیرن.

اما حزب الله لبنان که شاید یه گروه چندهزار نفری باشن ،تونستن با توکل بر خدا و نصب العین قرار دادن واقعه ی عظیم عاشورا بر یکی از ارتش های قدرتمند منطقه-بلکه جهان- غلبه کنند و در جنگی 33 روزه، اونها رو با خواری و خفت به عقب برونن.

اگه یه روز یه کشوری به ایران عزیز ما تجاوز کنه و مدت ها بخشی از خاک اون رو غصب کنه ،چه حالی میشید؟؟

حالا اگه سردمداران کشور،دشمن متجاوز رو تنبیه نکنن و با اون از در مصالحه وارد بشن و روابط دیپلماتیک رو هم با اون برقرار کنن،چی؟؟؟

کشور اردن یه همچین کشوریه!! با وجود اینکه بخشی از خاکش در دست اسرائیل قرار داره ولی روابط دیپلماتیک رو با اسرائیل برقرار کرده و به نوعی با این کارش به اسلام و مسلمانان خیانت کرده.

پادشاه اردن با کمک به رژیم اسرائیل به نوعی در ظلم و ستم های اون شریکه و از دایره ی اسلام خارج شده.
اما این اواخر شاهد اعتراضات مردمی در این کشور بر علیه حکومت ملک عبدالله دوم هستیم.


نوشته شده در تاریخ سه‌شنبه 28 دی‌ماه سال 1389 توسط مهدی
 
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | مهدی شعبان  

بـه وبـلاگ عـطــشــان خـوش آمدید سایت شیرز, عطشان, شیرز, یا اهل العالم قتل الحسین بکربلا عطشانا, ساقی عطشان, مهدی شعبان, کلیه حقوق مادی و معنوی این اثر برای وبلاگ عطشان محفوظ است , طراحی توسط: مهدی شعبان, mehdi shaban, وبلاگ عطشان،وبلاگی درباره عاشورا و تاثیرات عظیم آن, پایگاه اینترنتی عطشان, سقای عطشان بر لب دریاست عباس یک آسمان غیرت، هزارانش ستاره نقش زمین در دامن صحراست عباس, پایگاه عطشان,